Zabawki drewniane w formie naklejek ściennych – nasz hit !

W sklepach na każdej półce możemy znaleźć różnego rodzaju kolorowe autka, klocki, potworki i tym podobne rzeczy, które przykuwają wzrok każdego dziecka. W naszym domu również stoją kosze wypchane zabawkami w większości nie wykorzystywane przez synka. Mówię tutaj głównie o zabawkach plastikowych, wyrzucanych przez Marcelka w kąt po kilku minutach użytkowania. Ja osobiście staram się nie kupować plastików, bo po prostu uważam, że nie potrzebne mi w domu rzeczy, które się szybko łamią, posiadają ostre i wystające końce, nie posiadają zupełnie żadnego uroku i mogłabym tak wymieniać w nieskończoność. Mamy je w domu tylko dlatego, że Marcel dostaje je w prezencie.

Od zawsze moim numerem jeden były zabawki drewniane. Drewno jest trwałe, to materiał o wysokiej odporności na czynniki mechaniczne i fizyczne. Z pewnością będzie się nimi bawił nie tylko Marcel, ale w przyszłości reszta rodzeństwa. Dodatkowo drewno jest bezpieczne i przyjazne dla dziecka. Prostota wykonania tych zabawek pozwala być dziecku bardziej kreatywnym i poszerza jego wyobraźnię. Zdecydowanie wolimy sprzątać te drewniane cudeńka, niż zwykle plastiki ;).

Jeżeli mowa o sprzątaniu, to ostatnio odkryłam zabawki, których nie trzeba sprzątać i zawsze są na miejscu. Dacie wiarę, jakie cuda?:) Mowa tutaj o naklejkach ściennych i zabawkach drewnianych w jednym, marki ORIBEL. Ich produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania, oryginalnym designem oraz nieoczywistymi rozwiązaniami. Marcel nigdy nie przechodzi obok nich obojętnie.

Pan dzięcioł został jednym z lepszych kumpli synka, a Pani Gąsienica zjeżdża w dół przynajmniej kilkanaście razy dziennie. W tym czasie ja mogę np. napisać tego posta dla Was 😉 Z pewnością na tych dwóch zabawkach nie poprzestaniemy. Poniżej wrzucam linki do zabawek z krótkim opisem.

Zapracowany Pan Dzięcioł – Naciskając ogonek, ptaszek stuka w drzewo a światło w jego dziupli zapala się. Małe paluszki zręcznie wprowadzą w ruch kolorowe wiatraki.
Pan Dzięcioł rozbudza kreatywność i ciekawość dziecka, poprawia zręczność małych paluszków i zdolności motoryczne.

Pani Gąsienica – Gąsienica spieszy się; zjeżdża szybko po magnetycznym torze mijając grzybową wieżę oraz witając się z innymi mieszkańcami drzewa. Na końcu podróży czeka na nią przysmak.

Zabawki, które zamierzamy przetestować w najbliższej przyszłości to: Domek Wiewiórki i Cymbałki – magiczny pociąg. Wszystkie produkty marki ORIBEL są dostępne między innymi na stonie LINK .

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *