Recenzja wózka Anex Cross i dostawki X Rider 2w1

Hej!

Długo zbierałam się do tego wpisu, ale chciałam jak najdłużej użytkować sprzęt, który chcę Wam opisać, żeby moja ocena była jak najbardziej obiektywna. Przed lupę biorę dzisiaj wózek Anex Cross IVORY KLIK i dostawkę X Rider 2w1 KLIK. Jako pierwszy zrecenzuję Wam wózek i postaram się przedstawić krótko wszystkie plusy i minusy.

 

Kiedy wybieramy się na poszukiwanie pierwszego i wymarzonego pojazdu dla naszego dziecka, koncentrujemy swój wzrok na najładniejszym. Ja, jako kobieta tak mam, jestem wzrokowcem i nie będę tu nikogo czarować. Jak cudownie, kiedy trafiamy ! Trafiamy idealnie w aspekt wizualny i funkcjonalny. Oczywiście może być tak, że spodoba nam się wózek, ale co z tego, kiedy nie będzie praktyczny. Na całe szczęście, my trafiliśmy! 🙂 W Anex Cross podoba mi się delikatna i elegancka eko skóra. Wózek jest zgrabny, ale nie odbiera przez to miejsca w gondoli. Nasz poprzedni wózek był zgrabny, ale miał wąską i ciasną gondolę, co przeważyło za tym, by go sprzedać. Bardzo dużym plusem jest dobra amortyzacja,między innymi dzięki pompowanym kołom. Z racji tego, że jesteśmy z mężem wysocy, szukaliśmy wózka, który będzie idealny wysokościowo dla nas. Rączka jest regulowana, więc wózek jest odpowiedni zarówno dla wysokich, jak i niskich osób. Kolejnym plusem, o którym nie wiedziałam, a wykorzystałam go w potrzebie, jest regulacja zagłówka w gondoli. Kiedy Hania była chora, zaleceniem lekarza było, by leżała z główką wysoko, wtedy dziękowałam Anexowi za tę funkcję.

Budka wózka posiada możliwość wentylacji, nam akurat ta opcja się nie przydała, bo korzystaliśmy z gondoli w okresie jesień/zima, ale jest plusem w sezonie wiosna/lato 😉 Na korzyść producenta jest jeszcze to, że przy zakupie wózka otrzymujemy moskitierę , folię przeciwdeszczową i plecaczek z tego samego materiału i w tym samym kolorze co wózek, który wisi pod rączką wózka. U większości producentów trzeba za to dodatkowo płacić.

Tak jak we wszystkim są plusy i minusy. Teraz przedstawię Wam to co mi się nie podoba. Wózek jest dość ciężki, więc najlepiej przed zakupem wybrać się do sklepu stacjonarnego i sprawdzić, czy waga będzie dla nas okej. Po złożeniu zajmuje dużo miejsca, ale jest możliwość sprawnego zdjęcia kół. Założenie ich z powrotem, to kilkanaście sekund. Kolejną rzeczą, na którą zwróciłam uwagę jest niepraktyczna torba pod wózkiem. Jest mała i nie mieszczę tam najpotrzebniejszych rzeczy, a wystarczyłby np. zwykły koszyk. Przeszkadza mi jeszcze strzelanie budki, kiedy ją zamykam. Jeżeli nie chce obudzić Hani muszę obiema rękami przytrzymać boczne przyciski i pociągnąć. Wolałabym opcję zwinnego i przede wszystkim cichego otwierania budki.

Zdecydowanie więcej jest plusów, dlatego nie żałuję zakupu 🙂

Teraz kilka słów o dostawce X – Rider 2 w 1. Ja osobiście nie wyobrażam sobie bez niej życia. Mam dwójkę szkrabów pod ręką i to najważniejsze. Nie musieliśmy kupować podwójnego wózka i zaoszczędziliśmy sporo pieniędzy. Dziecko może w dostawce siedzieć, a po odkręceniu może na niej stać, tak że opcja 2w1 jest rewelacyjna. Wykorzystujemy ją na spacerach, czy w zatłoczonych galeriach handlowych.

Maksymalna waga dziecka to 25kg, dlatego dostawka posłuży nam na długo. Z wiekiem dziecko nie chce już siedzieć w wózku, ale często bywa tak, że w którymś momencie się zmęczy i zaczyna marudzić. Wtedy zbawienna jest dostawka w której dziecko odpoczywa i ładuje swoje akumulatorki 😉 Siedzisko jest wygodne i dobrze wyprofilowane, dodatkowo można dobrać w rożnych wzorach pokrowce i mufki. Kółka są amortyzowane, siedzisko posiada pasy bezpieczeństwa, a platforma na której stoi dziecko wyposażona jest w powierzchnię antypoślizgową. Dostawka trochę ogranicza ruchy prowadząc ją z przodu, ale nie ma tutaj innej opcji. Jeżeli chcesz mieć dzieci przy sobie i mieć poczucie bezpieczeństwa, to coś za coś 🙂

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂 Jeżeli macie swoje opinie na temat danego wózka, czy dostawki, to chętnie poczytam w komentarzach 😉 Dołączam kilka ujęć z dzisiejszego, pięknego i słonecznego dnia 🙂

https://anexbaby.com

http://dostawka.com.pl

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *